Erfgoeddag 2025

Erfgoeddag Game on!Al meer dan twintig jaar toont de cultureel-erfgoedsector zichzelf op de eerste zondag na de paasvakantie van zijn allerbeste kant. In 2025 is dat op zondag 27 april, met als thema ‘Game on!’ over sport en spel. Het doel van al die inspanningen? De rijkdom, verscheidenheid en het potentieel van al het roerend en immaterieel cultureel erfgoed dat Vlaanderen en Brussel rijk is onder de aandacht van zoveel mogelijk mensen brengen.

Als regionale coördinator staat Erfgoedcel Rivier&Land, in nauwe samenwerking met de gemeentelijke coördinatoren, geïnteresseerde en deelnemende organistoren bij. Hieronder kom je te weten waarvoor je bij ons terecht kan.

Goed om weten

Zin om een activiteit te organiseren op Erfgoeddag? Leuk! Houd als organisator zeker rekening met de belangrijkste deadlines en spelregels. Zo maak je er zowel voor je bezoekers als voor jezelf een geslaagde (Erfgoed)dag van.

Alle praktische informatie vind je terug in deze handige informatiefolder van Erfgoeddag 2025. Zet alvast de volgende data in jouw agenda:

  • 19 januari: Registratiedeadline Erfgoeddag
  • 27 maart: lancering publiekscampagne
  • 21 april tot 2 mei: Erfgoedweken 2025
  • 27 april: Erfgoeddag 2025

Heb je nog praktische of inhoudelijke vragen? Stuur gerust een mailtje naar sander.somers@igemo.be en we zetten je op weg.

Game on?!

Sport, spel en beweging, dat is waar het tijdens Erfgoeddag 2025 om draait! Of je nu met een tentoonstelling in je lokale sportgeschiedenis duikt, oude speelplaatsspelletjes van onder het stof haalt met de lokale jeugdbeweging of een escape game uitwerkt over een plaatselijke legende, … Het kan allemaal. Ga de uitdaging aan en durf te spelen!

Op zoek naar bijkomende informatie?

  • FARO zet je op weg met de inspiratieblog Erfgoeddag. Regelmatig verschijnen hier nieuwe blogteksten met inspirerende voorbeelden, mogelijke partnerschappen, originele werkvormen en zoveel meer. Neem dus zeker af en toe een kijkje op deze blog en laat je inspireren!
  • Op zaterdag 16 november organiseerden we in samenwerking met Erfgoedcel Mechelen de regionale Kick-Off voor Erfgoeddag 2025. Met tal van geïnteresseerde organisatoren uit de regio doken we in het thema, brainstormden we over de leukste activiteiten en legden we contacten tussen verenigingen. Kon je er niet bij zijn? Je vind hier de inleidende presentatie van de avond.

Wil je meedoen aan Erfgoeddag, maar kan je nog inspiratie gebruiken? Zit je met een idee, maar zijn er nog een paar vraagtekens? Wij zijn graag jouw klankbord! Stuur gerust een mailtje naar sander.somers@igemo.be en we gaan ermee aan de slag.

Activiteit registreren

Wil je als organisator deelnemen aan Erfgoeddag én heb je al een activiteit in gedachten? Registreer jouw activiteit dan via de website van Erfgoeddag op inschrijven.erfgoeddag.be. Alle praktische informatie over de registratie vind je terug op de website van FARO. Van zodra jouw activiteit is geregistreerd, neem je officieel deel aan Erfgoeddag 2025 en kan het aftellen naar deze hoogdag echt beginnen!

De deadline voor registratie van je activiteit ligt op 19 januari 2025. Weet dat je activiteit nog niet volledig uitgewerkt moet zijn alvorens deze te registreren. Zowel de activiteit zelf, als de beschrijving op de website kunnen in de daaropvolgende weken nog verder uitgewerkt en verfijnd worden.

En nadien?

Eenmaal jouw activiteit is geregistreerd, stopt het werk uiteraard niet. Terwijl jij de activiteit verder op punt stelt, zorgen wij voor de nodige (regionale) promotie. Zo kan je onder meer rekenen op:

  • In aanloop naar Erfgoeddag verspreiden we een regionale programmabrochure met een duidelijk overzicht van alle activiteiten in de regio en dat in een handig zakformaat. Zo is de programmabrochure de ideale gids voor een bezoek aan Rivierenland tijdens Erfgoeddag!
  • Maak jouw activiteit kenbaar en zichtbaar aan de hand van pijlen, vlaggen en banners in het thema van Erfgoeddag. Deze materialen ontleen je gratis via onze uitleendienst. Stuur gerust een mailtje naar sander.somers@igemo.be.

Tip: communiceer zeker ook zelf over je activiteit! Jij kent jouw leden, vrienden of dorpsgenoten namelijk het beste. Spreek personen aan, deel je activiteit in lokale Facebookgroepen of hang affiches uit. Kortom, wees (terecht) fier op jouw activiteit en draag dit uit naar je brede netwerk!

Contact

Sander Somers
Medewerker erfgoed
erfgoed@igemo.be
+32 15 28 60 22